Iepazīstam viduslaiku Rīgu

Projekta „Skolas soma „ ietvaros 7.klases skolēni 20.februārī devās uz Rīgu iepazīt kultūras un vēstures mantojumu  Melngalvju namā ,kā arī izmantoja iespēju  iejusties viduslaiku „bruņinieku ādā”  muzejpedagoģijas stundā  Vēstures un kuģniecības muzejā. Krāšņajā Melngalvju namā aplūkojām, kas palicis no 14.gs. apbūves nama pagrabā, apbrīnojām  sadzīves priekšmetus un telpu iekārtojumu. Lieliskais gids Kārlis ļāva izkalt katram monētu un interesanti stāstīja par fasādes rotājumiem un īpašo astronomisko pulksteni.

Sēdējām pie galda kā melngalvji svētku dienās  un iztēlojāmies to rosību, ko šis nams kādreiz   piedzīvojis. Sarunām pie šī galda vajadzēja norisināties rimti, jo, ja uz galda izlija tik daudz dzēriena, ka to nevarēja nosegt ar plaukstu, vajadzēja maksāt soda naudu. Gleznas , balles zāles  interjers un sudrabkaļa Oļega Auzera  darbi mums visiem ļoti patika. Novērtējam šīs ēkas nozīmi šodienas Rīgā. Tas ir ne tikai muzejs un liecība kādreizējai pilsēta bagātībai, bet pavisam nesen kādu laiku bija  arī darba vieta Valsts Prezidentam.

Tālāk  gar Rolanda statuju ,pāri senajam Tirgus laukumam devāmies uz Baltijā senāko muzeju, kas iekārtots klostera telpās pie Doma baznīcas. Tajā  pamatkolekcija ir jau no 18.gs. Tur mūs gaidīja aktīva darbošanās  ar vēsturiskajiem ieročiem, ko īpaši gaidīja klases zēni.

Tā bija iespaidiem pārpilna diena, par kuru ,lūk, kas sakāms :

„Visvairāk man patika, ka varējām izkalt monētu un paturēt to sev”.( Gita).

„Interesanti bija uzināt, kāpēc Melngalvju nams tā ir nosaukts”. (Alise T.).

„Muzejā uzzināju, kādi ieroči bija 16.gs.,kāda taktika bija katram ierocim un to vērtību”. (Maksims).

„To, ka Melngalvju namu atjaunoja 1999.gadā.Bruņiniekam bija smags un bīstams darbs”. (Arvīds).

Klases audzinātāja S.Saleniece