Ekskursija tumsā-Neredzamā pasaule

Izmantojām projekta “Skolas soma” piedāvāto iespēju un apmeklējām ļoti neparastu pasākumu- Ekskursiju tumsā. Tā ir nebijusi iespēja– iejusties neredzīga cilvēka ādā un izmantot nevis redzi, bet gan citas maņas- dzirdi, tausti un ožu. Visu pasākuma laiku mūs pavadīja neredzīgi cilvēki, kuri mūs iedrošināja, vadīja par izstādes zālēm.

                 Izjūtas bija ļoti neparastas, emocijas bija dažādas- bailes, neziņa, nedrošība, smiekli, jautrība, uzticēšanās. Ekskursijas laikā mēs uzzinājām vairāk par neredzīgo cilvēku dzīvi. Pasākuma laikā pabijām muzejā, kur eksponātus pētījām ar tausti un dzirdi. Pabijām tirgū, kur ar taustes un ožas palīdzību izvēlējāmies pārtikas preces. Ar bailēm izgājām uz ielas, kur dzirde un tauste bija mūsu vienīgais palīgs. Dzīvojamajā istabā mēģinājām atpazīt ar tausti parastus sadzīves priekšmetus. Nebija viegli, jo tumsa visu laiku mums apkārt ir ļoti nomācoša. Kā mēs ilgojāmies pēc iespējas ātrāk tikt gaismā!

                Ekskursijas noslēgumā mums bija interesanta saruna ar mūsu gidiem. Viņi stāstīja par savu ikdienu, kā tiek veiktas parastas, sadzīviskas darbības. Iepazīstināja ar savu labāko palīgu–suni- pavadoni. Cik gudrs un paklausīgs bija šis suns! Vēl gids mūs paslavēja, ka esam ļoti zinātkāra un disciplinēta klase.

Gids mums novēlēja, lai sargājam savas  acis, jo tās būs vajadzīgas visa mūža garumā.

7.klase