4.klases skolēni orientējas LNB un skatās "Billi" "Forum Cinemas".

4.02. programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros mēs no vareni plašā piedāvājuma klāsta izmeklējām sev visatbilstošāko un kārotāko, proti, kā saka mūsu audzinātāja- "Vispirms ir jāpabaro smadzenes, vēlāk var izklaidēties!"

Apmēram pusotru stundu interaktīvā veidā, sasaistot ar savu ikdienu, mēs iepazinām Latvijas kultūras kanonu un tā tapšanas stāstu,  veicot radošus uzdevumus. Meklējām kanona vērtības latviešu literatūrā, mākslā un folklorā. Tas rosināja mūs pārdomāt, kas mums ir kopīgs ar Latvijas kultūras vērtībām.

Orientēšanās spēlē varējām piedzīvot to, ka bibliotēkas krājums nav tikai grāmatas, bet ir arī kartes, pastkartes, mūzikas ieraksti, manuskripti, u. c. materiāli. Tāpat spēle ļāva arī uzzināt jaunas lietas par personībām un notikumiem, kas saistās gan ar Latvijas valsts simtgadi, gan Latvijas Kultūras kanonu, gan Latvijas Nacionālās bibliotēkas vēsturi.

No auto stāvvietas uz "Forum Cinemas" devāmies cauri Centrāltirgum un tuneļiem, pa ceļam apbrīnojot ne tikai daudzveidīgo preču piedāvājuma klāstu, bet arī uzgavilējot saksafonistam, kurš mums veltīja tik pazīstamo melodiju no "Rozā Panteras".

Tā kā literatūras stundās lasām V.Belševicas "Billi", nolēmām, ka kino apmeklējums īstā kinoteātrī kopā ar klasesbiedriem un audzinātāju var būt gan lielisks piedzīvojums, gan arī izzinošs mācību satura papildinājums, jā, tā arī bija- skatījāmies šo vēstījumu vieni paši izcili apskaņotā zālē, ēdot nopirktos kārumus.

Arī turpmāk visi kopā plānosim mūsu klases ekskursijas un dosimies izzināt un atklāt Latviju mums saistošos veidos. Kopā jautrāk!

4.klases skolēni un audzinātāja Vita Klausa