Loesje- radošā darbnīca

Lai stiprinātu demokrātiju un svinētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, 2023.gada 2.maijā Staļģenes vidusskolā viesojās kustības Loesje  pārstāves, lai 9.klases jauniešiem vadītu radošo darbnīcu.http://ej.uz/Loesje-plakati

Loesje ir 1983. gadā Nīderlandē dibināta starptautiska organizācija, kas atbalsta indivīda tiesības uz vārda un izpausmes brīvību. Kopš 2006. gada organizācija ir pārstāvēta arī Latvijā. Viedokļa paušanai organizācija izmanto vienkārši veidotus, melnbaltus plakātus, kuru teksti tiek veidoti, izmantojot speciālu radošās rakstīšanas tehniku. Plakāti tiek parakstīti ar nīderlandiešu meitenes vārdu – Loesje. Šis vārds tiek izrunāts kā Luša.

Organizācijas statūtu mērķis ir izplatīt radošumu, pozitīvu kritiku, idejas, filozofiskus pārdomas un domas par aktuāliem notikumiem, izmantojot īsus saukļus uz plakātiem.

Loesje plakāti latviešu valodā: http://ej.uz/Loesje-plakati

Kopīgi darbojoties , skolēni izveidoja 17 plakātus.

Plakāti būs apskatāmi skolā.

 

Informāciju sagatavoja Lāsma Ivanova

Pedagogs karjeras konsultants