Ekskursija – Latvijas Nacionālajā dabas muzejā.

16.05.2024. 3.klase devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo dabas muzeju, kur iepazīšanās ar zīdītājiem sākas Latvijas zīdītāju ekspozīcijā. Skolēniem pastāstīja par zīdītāju galvenajām pazīmēm, to vizuālo izskatu – kopīgo un atšķirīgo –, kā arī noskaidrojām, cik zīdītājdzīvnieku sugu ir Latvijā.

Turpinājumā bērniem tika izdalītas laminētas kartiņas ar dažādiem dzīvnieku kažoku attēliem. Pēc attēla bija jāatrod tam atbilstošais dzīvnieks ekspozīcijā. Turpinājumā iepazināmies ar zīdītāju dalījumu pēc to atšķirīgiem ēšanas paradumiem – plēsēji, zālēdāji, visēdāji un kukaiņēdāji –, katru reizi apskatot piemērus vitrīnās. Pēc tam skolēni tika dalīti grupās, izmantojot dzīvnieku kartiņas. Katras grupas uzdevums – sastādīt sava dzīvnieka ēdienkarti.   

Noslēgums – jautājumu/atbilžu veidā atkārtojām nodarbības laikā iegūtās zināšanas un nostiprinājām izpratni par daudzveidīgo Latvijas zīdītājdzīvnieku pasauli.

Pēc nodarbības apskatījām pārējās muzeja ekspozīcijas.

3.klase