Šķēršļu taka pie Staļģenes vidusskolas

Ar Erasmus + projekta “Slow down education in the nature” finansējumu laukumā  pretim Staļģenes vidusskolai tika izveidota šķēršļu taka. Taka gatavota no akācijas koka konstrukcijām un paredzēta aktīvai  brīvā laika pavadīšanai. 

Šobrīd to aktīvi izmanto skolēni garajos starpbrīžos un  pēc mācību stundām, kā arī vieta ir iecienīta pēcpusdienās un vakaros, kad tur pulcējas vietējie bērni ar vecākiem. Apkārt laukumiņam uzstādīti soliņi, kur vecākiem apsēsties, pieskatot savas atvases.
  Uzsākot jauno mācību gadu, sporta skolotāja E. Čakša, izskaidroja skolēniem šķēršļu izmantošanas iespējas, kā arī  drošības noteikumus, kas jāievēro atrodoties šķēršļu takā. Drošības un lietošanas noteikumi uzstādīti pie laukumiņa, lai ikdienā bērni zinātu kā droši un pareizi rīkoties.  Darbojoties tajā, skolēni attīsta koordināciju, veiklību, spēku un lokanību.

  Lai gan uzstādītie šķēršļi domāti mazākiem bērniem, tomēr lielāko klašu skolēni arī atrod iespēju tos izmantot fiziskām aktivitātēm. Kā atzīst jaunieši- atliek tikai likt lietā izdomu un reizēm sacensību garu, lai izkustētos un jautri pavadītu laiku šajā šķēršļu takā.

Ilze Ērstiķe, projekta “Slow down education in the nature” asistente