Pasākums vienaudžiem “Pēdējais zvans”

    Viena no projekta “Nesteidzīga izglītība dabā”  vietējām aktivitātēm, kas  jārealizē skolā,  paredzēja, ka skolēniem ir jāveido pasākums saviem vienaudžiem. Kā ierasts mūsu skolas 8.klases skolēni ik gadu rīko pēdējā zvana pasākumu topošajiem absolventiem- devītās klases skolēniem.

Šoreiz pasākums notika divās daļās: svinīgais pasākums skolas zālē, kurā piedalījās visu  klašu skolēni, pēc tam izklaidējošā daļa, kur astotie bija sarūpējuši pārbaudījumus devītās klases skolēniem.

  Svinīgajā daļā, kuru vadīja astotie, katra klase sveica devītos un vēlēja viņiem veiksmi eksāmenos. Astotie bija sagatavojuši asprātīgus aprakstus par katru topošo absolventu, un katram skanēja īpašs vēlējums. Pēc apraksta visiem bija jāatmin, kurš skolēns no devītās klases tiek raksturots, tāpēc uzzinājām gan pa kādai slepeni izdarītai blēņai, gan ar kādiem hobijiem nodarbojas devītie, gan atklājās viņu mīļākie mācību priekšmeti un pedagogi.

   Pasākuma otrajā daļā astotie bija sarūpējuši dažādas “stacijas”, kurās devītajiem nācās parādīt savus spēkus, zināšanas un gatavību eksāmeniem. Devītajiem bija jāapmeklē vairākas stacijas: mājturības, kurā  jāgatavo salāti vakariņām; komandas sadarbības vingrinājums – komandai, turot visiem reizē vienu zīmuli, jāuzzīmē skolotājas portrets; jāizloka kājas dejojot vienu no latviešu tautas dejām; tad ar aizsietām acīm, savstarpēji sarunājoties, kādu burtu katrs ir saņēmis,  jāsaliek vārds no burtiem; “izlaušanās istabā” - ar dažādu instrukciju palīdzību jāatšifrē parole, lai izkļūtu no telpas; jāpārbauda sava prasme tikai ar taustes palīdzību noteikt, kādu priekšmetu esi atradis noslēpumainajā kastē.

Kā pēdējā no stacijām bija eksāmena talismanu izgatavošana, kurā, domājot tikai labas domas, jāsagatavo pildspalva veiksmīgai eksāmena rakstīšanai.

   Pēc tam sekoja astoto un devīto  kopējais sporta spēles, saliedēšanās uzdevumi un piramīdu veidošana līdz vēlam vakaram. Tad vēl kopīga hokeja mača skatīšanās uz lielā ekrāna, pēc kura devītie devās mājās. Tomēr astotie palika uz nakts pasākumu sporta hallē – šausmu filmas, nakts trasīte un negulēta nakts, kuras laikā varēja relaksēties pēc labi padarīta darba.

  Kā atzīst astotie- tā bija laba pieredze gan pasākuma organizēšanā, gan vadīšanā, jo vadīšanā bija iesaistīti visi- nācās pārvarēt uztraukumu, koncentrēties un realizēt pirms tam izplānoto. Protams, neiztika arī bez kļūmēm un nepilnībām, bet no kļūdām -  mācās.